Půjčka bez doložení příjmu – Jak a kde si jí sjednat

Půjčky bez doložení příjmu se těší čím dál větší oblibě. Mnoho lidí si totiž nemůže dovolit doložit svůj příjem, jelikož je opravdu minimální nebo není pravidelný. Pokud váš jediný příjem plyne například z brigád a krátkodobých přivýdělků, může pro vás být situace, kdy potřebujete půjčku velmi složitá.

Běžnou komplikací při žádosti o půjčku je také podnikání. Jelikož si podnikatelé do výdajů dávají procento ze svých příjmů, které vůbec nemusí odpovídat skutečnosti a dle kterého jsou později hodnoceni. V bance pak už jen těžko vysvětlí, že jim měsíčně zbývá více peněz.Proč nedokládat svůj příjem

Proč tedy svůj příjem nedokládat? Pokud se rozhodnete pro půjčku bez doložení příjmů, bude její vyřízení určitě mnohem rychlejší a vy si ušetříte spoustu starostí. Nemusíte totiž chodit za svým zaměstnavatelem a žádat ho o potvrzení do banky, ani nemusíte čekat na finančním úřadě, až vám vystaví ověřenou kopii vašeho daňového přiznání. šetříte tak minimálně jeden den tohoto zařizování a když bude finanční společnost schvalovat vaši žádost, také vaše příjmy nebude muset zkoumat. Nejenže ušetří čas, ale také se eliminuje důvod, pro který nemusíte půjčku získat.

Půjčka bez doložení příjmů je navíc absolutně diskrétní. Jelikož nepotřebujete žádné potvrzení, nikdo vůbec nemusí vědět, že plánujete žádat o půjčku. Stejně tak by to sice mělo být diskrétní i u vás v práci, tam ale nikdy nemůžete vědět. O půjčku bez doložení příjmu se také snáze žádá online, jelikož nemusíte nic složitě skenovat nebo posílat poštou. Stačí, když odešlete vyplněnou žádost o půjčku a k ní už nejsou potřeba žádné přílohy.

Co je na půjčce bez příjmu nevýhodné?

Jedinou nevýhodou u těchto půjček je vyšší úrok, se kterým se často spojují. Není to však podmínkou. Můžete narazit na stejně výhodnou půjčku s doložením příjmu i bez doložení. Pokud posuzujete, jak se vám konkrétní půjčka vyplatí, určitě řešte spíše roční procentuální sazbu nákladů (RPSN) a ne jen samotnou úrokovou sazbu. Tak opravdu poznáte, která půjčka je pro vás nejvýhodnější.

Aktuální mikropůjčky

Půjčku bez doložení příjmů snadno seženete jako mikropůjčku. Jedná se o malou půjčku, která pochází z Finska, proto se jí často přezdívá finská půjčka. K této půjčce se běžně nevyžadují žádné speciální dokumenty a je schválena třeba už do 15 minut. Její výše se nejčastěji pohybuje do 20 000 Kč pro stálé klienty a doba splatnosti je jednorázová ve dnech – obvykle nejvýše 30 dní s možností odložení splátky za poplatek.

Spotřebitelské a další typy úvěrů

Spotřebitelské neúčelové úvěry a půjčky můžete čerpat také bez doložení příjmů a to jako hotovostní i bezhotovostní. Mnoho poskytovatelů se toto snaží obejít a po svých klientech proto požadují, aby předložit třeba výpis z účtu, na kterém budou vidět obraty a ty pak posuzují. Bez doložení příjmu získáte také svou kreditní kartu nebo kontokorentní úvěr.

Hypoteční úvěry

Bez doložení příjmů je možné získat také hypoteční úvěr. Zde pochodíte jak v bance, tak i u soukromé finanční společnosti. V bance si však dejte dobrý pozor, aby nabízená výše úvěru byla dostačující. Většina bank totiž v případě takového úvěru požaduje hodnotné zajištění, jelikož poskytuje úvěr pouze do 50 % hodnoty zastavené nemovitosti.

Některé hypotéky také musíte zajistit více různými nemovitostmi, abyste půjčku vůbec mohli získat. Půjčka bez doložení příjmů tak může představovat i komplikaci. Proto si na její sjednání vyhraďte dostatek času, abyste vše zvládli v klidu vyřešit.